sobota, 15 marca 2014

Nareszcie jest! Gotowa recepta na sukces prosto z USA

"Gdyby życie było takie proste.." wiele razy usłyszane słowa ciążą każdemu, kto szuka gotowego rozwiązania.A co z receptą na sukces? Znalazłam... w książce z marketingu!

Znalazłam 6 sekretów na temat kariery według Dana Pink.Daniel H. Pink ( amerykański trener od sprzedaży, mówca, couch biznesowy, który opublikował kilka bestsellerowych książek m.in. "Sprzedaż jest człowiekiem",  należy do współczesnych myślicieli na temat psychologii biznesu) więcej dowiesz się tutaj.


Dan jest mówca i współpracowała z wieloma znanymi instytucjami jak CNN czy Biały Dom. Odkrywa sztukę sprzedaży i relacji międzyludzkich na podstawie sprzedaży. Opowiada i motywuje na spotkaniach TED (film w j. angielskim można zobaczyć tutaj). Najważniejsze rady są uniwersalne i są stosowane w biznesie. Sześć sekretów to skróty myślowe do zastosowania w każdej dziedzinie życia. Pozwolą Tobie zwrócić uwagę na to co możemy osiągnąć.


Rady zaczerpnięte z książki "The Adventures of Johnny Lecko". Te kilka kroków, dobrze przemyślanych pomoże znaleźć sposób na TĄ ścieżkę kariery skrojoną na miarę naszych możliwości.

1.  Po pierwsze nie istnieje żaden plan.  
Szukamy porad u najbliższych i przepisu na życie, które powinno istnieć. I jest, tylko, że dla każdego z osobna tworzona na .. bieżąco

2. Myśl w kategorii przewag, a nie słabości.
Wcześniej powinniśmy świadomie skupić się na tym co mamy najlepsze- cechy charakteru, osobowości, intuicji itd- zostaw to, w czym czujesz się gorzej. Na                                              pewno możesz nad tym pracować, bardziej zaufać sobie.

3.Tu nie chodzi o Ciebie. Chodzi o sprzedaż. Może się wydawać, że to odnosi się tylko do sprzedawców, jednak komunikacja międzyludzka jest transakcją myśli, uwagi oraz emocji. Pamiętajmy o sobie, ale uwadzę poświęćmy cel.

4.Wytrwałość przebija cel. Siłą charakteru można osiągnąć więcej niż samo założenie zakładało. Wytrwałością można zajść dalej niż chcieliśmy, ale systematyczne dążenie do sukcesu nadejdzie.

5.Popełniaj wspaniałe błędy. Wyciągaj wnioski, a kiedy padasz - wstawaj! Zadawaj pytania i stawiaj kropkę nad "i". Dobrze popełniony błąd uczy na lata i ułatwia zmienić kierunek naszej kariery.

6.Pozostawiaj ślad. Nic tak bardzo nie jest owocne jak kontakty w biznesie i w kręgach. Wizytówki, spotkania biznesowe, konferencje oraz zwykłe spotkania pomagają podtrzymać kontakt. Dzisiejsze technologicznie społeczeństwo szanuje rozmówców twarzą w twarz. Dają to owocniejsze przeświadczenie, że jesteśmy godni zaufania.

  Coś dodać? Ale jedno jest pewne, Dan Pink wie co mówi i umie motywować ludzi do działania, dlatego znajdź dla siebie jedną myśl, która doda więcej otuchy w każdym działaniu.  Czy to starczy do odniesienia sukcesu? Czekam na  przemyślenia i  komentarze dotyczące tej recepty.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz