poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Kreatywność w biznesie !

  Minęły igrzyska olimpijskie. Londyn chciał zasygnalizować, że mamy wolną Europę od wojen, mamy czasu konsumpcjonizmu i wszystkie aspekty gospodarki powodują, że możemy cieszyć się ze sportu. Ujął historyczną stolicę mocarstwa, ale nie zapomniał o tym, o czym się dziś mówi. O popkulturze, teatrze, balecie i... o modzie. Bo kreatywność spowodowała, że Camden Town jest najbardziej różnorodną ulicą, a igrzyska był dla wszystkich kolorowym prze
 Oglądając ceremonię zakończenia przez głowę przeszła mi myśl jak by wyglądało to w Polsce….Maryla Rodowicz z pawim piórem w tyłku i Edyta Górniak w kaftanie bezpieczeństwa a do tego kościelne chóry i liturgiczne namaszczenie….a tu i gej śpiewał i narkomanka się pięknie prezentowała i wszyscy im jeszcze klaskali. Przepaść cywilizacyjna tak duża, że aż żal.życiem, a na chwilę odżyły wspomnienia i Spice Girls pojawiło się na żywo.  ( pochodzi z sensualmind.wordpress.com )


Harrords
Biznes stał się  synonimem dużych pieniędzy i przedsiębiorczego myślenia. Każdy może prowadzić, ale nie każdemu z tym do twarzy, dlatego bardzo ważne jest  tworzenie z pasją i z wiedzą kreatywnego tworu naszej wyobraźni ..
na sprzedaż. 
Igrzyska stały się namacalną metaforą nowoczesnej gospodarki.
       Mamy czasy, gdy konkurencja jest gęstsza niż śmietana, a sam klient może przebierać, kupować, odmawiać, robić ecie-pecie ... a  największą umiejętnością jest odnalezienie złotego środka między dobrym PR i  własnymi zasadami, dlatego szukajmy wyszukanego sposobu na unikalne połączenie interesu własnego z odbiorcy. Potrzebujemy jednego mixu inspiracji & pomysłowości & rozsądku, żeby budować imperium ! Na polskich uczelniach ( oprócz ASP) nie chwali się przedsiębiorczości, alternatywnego spojrzenia na utarte definicje. Nie krzepi się ducha walki, przebojowości i pewności, że to co dobre w dobie nasycenia też się obroni. Tyle poradników o życiu, o przedsiębiorstwie, ale największym cieszą się te, które opowiadają o szczęściu i pozbyciu się schematycznego myślenia. Jestem ciekawa czy 30 zł oprócz tego, że zasieje ziarno w świadomości, czy już wyrośnie już owoc. Są kraje, gdzie głównym sektorem napędzającym PKB jest biznes modowy. Jak widać artyści mogą tworzyć biznes  w ciekawszy sposób niż bank i bardziej " niepotrzebny" niż torebki, bransoletki, ale efektowny dla duszy i ciała. Takie rzeczy to tylko za granicą.

Ostatnio polska blogosfera zajmująca się modą zaczęła spór czym jest polska moda.
Odpowiedzi może być kilka :
a) zamerykanizowana 
b) idzie do przodu jak zachodnia czy amerykańska
c) nijaka

Dlaczego wszystkie odpowiedzi są prawdziwe zaznaczę w kolejnym poście.

Moda jest synonimem polskiego pojęcia o tym, co kolorowe jest teraz  i czego nie da się przeskoczyć w kraju, gdzie mamy ciągle kreatywne schematyczne myślenie. Puentuję pearafrazą znanej piosenki "jest dużo rzeczy do zrobienia, by Polaków pozmieniać". Życzmy tego sobie !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz