wtorek, 1 kwietnia 2014

#FashionNews: Jak wyróżnić się w świecie (nie tylko mody), aby branża Ciebie pokochała!

Świat mody jest wybredny i ciągle szuka nieprzewidywalnego, ale tylko pozornie. Bitwa na kolory, fryzury i konkursy na outfit of the day.- to już było! Gdziekolwiek pracujesz, a tym bardziej jak chcesz komunikować się poprzez ubiór i być  projektantem mody musisz dobrze przekazać swój komunikat. Rosnąca w siłę popularność kreatywnych zawodów i programów typu "Projekt Runway" nasuwa pytanie: "co dalej?" . Naczelna włoskiego Vogue(przyp. red.Francesca Sozzani jest najbardziej wpływową włoską dziennikarską i naczelną Vogue)
  radzi jak osiągnąć sukces, gdy panuje reguła dżungli w kilku prostych regułach, projektanci i ludzie mody jesteście gotowi?Reguła nr. 1: Komunikuj się z otoczeniem w taki sposób, abyś został zrozumiany. Czasem trzeba krzyczeć, ale zawsze przemawiać w przemyślany sposób. Wybierz własną strategię.
 Reguła nr. 2: Szukaj inspiracji wszędzie, to one tworzą rzeczywistość obrazkową, widoczną w projektach i ubraniach. Interpretuj i zaskakuj!
Reguła nr. 3: Zaufaj sobie i idź tą drogą, którą zamierzasz. Polegaj na sobie!
Reguła nr.4: Nie bądź fashionistą zagubionym w metkach i must have. Manifestuj swój styl!
Reguła nr. 5, czyli bez zasad co ubrać a czego nie wypada. Czasy są liberalne i można korzystać ze wszystkiego!
Reguła nr. 6: Patrz w przyszłość i nowe możliwości. Moda nie jest tylko pokazem mody i strojem, ale odgadywaniem tego co może się wydarzyć. Prognozuj co możesz  zdziałać  samodzielnie - porzez pomysł, narracje, design!
Reguła nr.7:  It's not going to be easy! 
Nie ma tyle miejsca dla wszystkich zainteresowanych, popularność zdobędzie ten kto szuka i się nie poddaje.
Reguła nr. 8: Nie liczy się jaką szkołę skończyłeś, ale twoja praca!
 Zainteresuj tym co już umiesz: doświadczenie, wkład, zaangażowanie, w tym również portfolio artystyczne (jeżeli takie posiadasz)! Pokaż swoją kreatywność!
Reguła nr. 9: Zwróć uwagę na zrównoważone podejście do biznesu,  w szczególności ekologię, prawo pracy itp.

Podobne punkty zapisali studenci Politechniki w Sidney, gdzie naczelna Vogue Italia  wygłosiła wykład dla przyszłych projektantów ( znajdziecie szczegóły tutaj).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz