czwartek, 17 kwietnia 2014

Polska scena mody, czyli czego mogłeś nie wiedzieć o projektantach i markach popularnych

Coraz więcej media poświęcają uwagi polskiej modzie, bo nagle się obudziła czy nabrała dojrzałości? Wcześniej nie było projektantów, sponsorów, czy w końcu bogatych ludzi? Media znudziły się polityką i szukają nowej "zajawki" dla społeczeństwa. Mamy wielki potencjał jako kraj w projektantach, osobach biznesu oraz szwalniach, dlatego warto wiedzieć więcej o własnym kraju z nowej strony.

1. Znasz marki Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsey?
To są polskie marki uważane za największych konukrentów dla marek Inditexu (Zara, Bershka, Stradivardius). Spółka LLP SA z siedzibą w Krakowie wykupuje coraz większe powierzchnie w centrach handlowych i coraz bardziej rozrasta się za granicą jak: Litwa, Łotwa, Słowacja.

2. Kojarzysz   marki dla kobiet: Deni Cler Milano, Hexeline oraz Simple?
Deni Cler Milano jest pierwotnie włoską marką, ale wykupiona przez polskiego przedsiębiorcę i istnieje pod nazwą, tylko dlatego, że nazwa jest atrakcyjna dla odbiorców. Hexeline oraz Simple są firmami założonymi przez Polki i prosperują w kategorii popularna marka luksusowa dla kobiet. 

3. Znasz markę Wittchen?
Prezes o takim samym nazwisku jest Polakiem i marka jest najbardziej polska. Oferta produktowa operuje skórą naturalną w galanterii męskiej i damskiej, torebki, aktówki oraz odzież, w tym buty. Znalazłam w jednym artykule, że jest porównywany do włoskiego Trrusardi. 

4. Polscy projektanci skończyli prestiżowe szkoły oraz ukończyli staże w renomowanych domach mody

Projekt Anniss
Krzystof Stróżyna skończył elitarną londyńską szkołę St. Martins w Londynie, wiele Polaków studiowało na College of London na wydziale projektowania mody i zarządzania w branży. Łucja Wojtala uczyła się u Johna Galliano oraz skończyła Królewską Szkołę Projektowania  w Antywerpii. Dawid Tomaszewski pracuje w Berlinie oraz szuka nowych możliwości w Polsce, pracował dla francuskiego domu mody Sonia Rykiel.Jeszcze mało znana projektantka Anniss skończyła londyńską uczelnię i wystawiała się podczas London Fashion Week... Mogę wymieniać, ale chciałam Wam przybliżyć świat mody, który jest obecny w popularnych mediach, abyście w pełniejszym obrazie oceniali ten biznes.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz